Пошукове просування


Пошукове просування — чому не рекомендую їм займатися

 


1. Це дуже довго.

Від трьох до шести місяців. І навіть якщо в перші три місяці блогер зуміє потрапити в індекс Yandex або Google, то його постійно буде як би трясти. То з’явиться, то зникне. То на першій сторінці, то на десятій. Адже створюється дуже багато сайтів, і пошуковики оцінюють сайт саме за віком. За останніми даними Yandex став погано ранжувати документи, вік яких менше року. Навіть якщо у вас старий сайт, але тільки що з’явилася нова стаття, то він і до неї ставиться з підозрою.

2. Пошуковики постійно змінюють алгоритм.

І якщо ви націлені тільки на трафік з пошукових систем, то будь-яка зміна може стати для вашого сайту фатальною. Нині SEO погано подається прогнозам. За останній рік алгоритми змінюються раз на 2-3 місяці. Ваш сайт з-за зміни алгоритму може на місяць зникнути з першої сторінки і не буде в індексі пошуковика, а якщо там ви продаєте або отримуєте дохід з реклами, — це просто жах!

Ви можете написати в службу підтримки Yandex, якщо знете, що ніяких правил не порушували. Але поки працівники Yandex перевірять, пройде 2-3 тижні. Так і щось змінять, тільки якщо неправильно спрацював алгоритм. А в цілому ранжирування робить автоматична система за певною програмою і крапка.

3. Пошукове просування — це самий конкурентний спосіб.

Тому що займаються їм всі, а в Топі всього 10 місць. Ось чому рекомендую на самому початку наповнювати блог статтями 2-3 рази в тиждень, а ще краще — щодня. Інакше роботи рідше заходять на ваш блог і рідше індексують, тобто скачують собі на зберігання. Не плутайте з ранжуванням, тобто розподілом статей на перше, друге і так далі місце.

Причому, дві абсолютно однакові статті з однаковим оформленням і набором ключових слів робот Yandex буде оцінювати по-різному. Якщо стаття лежить більше року, то їй і пряник солодше, і краще місце. А ту, якый менше року, можуть очікувати скачки. Ось так.

4. Справжніх навчальних матеріалів від професіоналів по SEO мало.

Думаю, що на весь Рунет реально навчають цьому не більше 15 чоловік. Решта специ або не дуже люблять афішувати свою діяльність, або просто так зайняті, що їм не до навчання.

Крім того ці фахівці чудово знають: чим більше людей будуть користуватися тим або іншим методом, тим його ефективність буде менше. Наприклад, ще рік тому Subscribe.Ru давав чудовий трафік. Але великий приплив користувачів зменшив його ефективність в рази. І соціальні закладки майже перестали давати трафік порівняно з бумом два роки тому з такої ж причини.

Тому й інформація про ті чи інші методи SEO — прийоми, якщо не тримаються в таємниці, то принаймні не афішуються. А по Рунету в основному курсує інформація, двох-трьох літньої давнини.

5 Інформація про пошукове просування швидко старіє.

На жаль, у Рунеті інформація по СЕО частіше застаріла. Хто-то копіює статтю спеціаліста, а хто-то сумлінно її переписує своїми словами, потім переписують у них і так до нескінченності. А відомості в статті вже застаріли, тому що змінився алгоритм пошукачів. Якщо вашому сайту менше півроку і ви   раді зареєструвати його в тисячах каталогів, то приготуйтеся потім не менше півроку його  звідти діставати, куди заховають його пошуковики, тобто пессимизуют.

6 Тільки «білими» методами — неможливо розкрутитися.

Вивести сайт за більш конкурентному запиту неможливо тільки «білими» методами. Оптимізація розділяється на «білу», «сіру» і «чорну». До «білої» відносяться методи, схвалювані пошукачами. Наприклад, поліпшення внутрішньої оптимізації самого сайту та отримання посилань захищеними методами (прес-релізи, гостьові).

До «сірих» відноситься застосування «білих» методів укупі з лазівками алгоритмів пошукових систем. Наприклад, купівля посилань. І є спеціальні біржі, яким платять за час розміщення свого посилання. Є біржі вічних посилань, де платять один раз за постійне посилання. Тут головне не переборщити. Пошуковики роблять вигляд, що не помічають. Але якщо у вас сайт з 10 сторінок і на кожній стоїть за 10 посилань, то сайт може випасти з індексації.

7 Рунет стрімко комерціалізується.

Все більше стає інтернет магазинів, сайтів великих компаній, які можуть витрачати на посилання десятки тисяч гривнів, що не під силу більшості блогерів, які  не можуть з ними конкурувати.

Так потрібен або не потрібен SEO і пошукове посилання?

Якщо ваш сайт присвячений саме темі SEO, то обов’язково треба у всьому цьому розібратися і стати спеціалістом по SEO. А якщо ваш блог про вишивання хрестиком, то навіщо вам SEO? Я раджу краще зайнятися розвитком блогу і написанням якісних статей. А як залучити відвідувачів на блог, написано в статті « Як розкрутити блог без SEO оптимізації» (буде опублікована найближчим часом, щоб не пропустити підпишись на оновлення блогу в правій колонці) і «Як зробити трафік на блог без SEO» (буде опублікована найближчим часом, щоб не пропустити підпишись на оновлення блогу в правій колонці)

Із задоволенням ділюся своїм досвідом. А ви своїми коментарями допоможіть мені дізнатися:

— що нового, корисного ви дізналися тут

— що неодмінно будете застосовувати у себе і коли цим займетеся

— які у вас є доповнення по цій темі

— з чим не згодні

Успіхів, друзі!

 

Розкрутка сайту. З чого вона складається?


Розкрутка сайту. З чого вона складається?


Під розкручуванням сайту люди розуміють часом абсолютно різні речі. Дивного в цьому, звичайно, нічого немає — скільки людей, стільки і думок. Але оскільки ми з Вами на цьому сайті завжди говоримо про бізнес, а точніше про те, як заробити за допомогою сайту, то логічно буде розглянути цю тему з точки зору забезпечення максимально можливого прибутку.

Іншими словами давайте обговоримо, як слід розкручувати свій бізнес-сайт, які для цього краще використовувати методи і т.д. Тільки відразу хочу попередити, що всі можливі варіанти в рамках цій невеликій статті ми перебрати не зможемо, але основні напрямки для подальшого роздуми і самостійного пошуку рішень позначимо обов’язково. Отже, поїхали…

Почати слід з засвоєння того, що сайти бувають різні, і для різних типів сайтів не завжди можна використовувати однакові методи розкрутки з однаковою ефективністю. Наприклад, пошукова оптимізація продає мінісайти, найчастіше, виливається в невиправдану втрату часу в порівнянні з пошуковою оптимізацією великого тематичного сайту або блогу.

Так це і логічно. Оптимізувати одну сторінку можна під 1-3 схожих запита, а якщо сайт складається всього з однієї сторінки, то отримати відвідувачів з пошукових систем на нього можна тільки за цим 1-3 запитам. Інша справа, коли сайт це 100 сторінок, кожна з яких оптимізована під один певний запит. Тоді відвідувачі на сайт з пошукових систем будуть заходити за 100 різними запитами. А якщо ще постійно додавати контент на сайт, то таких сторінок, а значить і відвідувачів буде все більше і більше.

Але не все так безхмарно з пошуковою оптимізацією, на жаль.

Перша велика помилка, яка деколи забирається в голови сайтоволодарів, полягає в тому, що можна всі питання розкручування сайту вирішити тільки за допомогою пошукової оптимізації. Це і зрозуміло, навколо цієї теми стільки галасу, що недосвідченому користувачу дійсно може здатися, що SEO вирішує всі проблеми.

Але чи так це насправді? Давайте подумаємо. Забігаючи вперед, хочу відразу сказати, що оптимізувати свої сайти під пошукові системи потрібно обов’язково, тільки не варто на цьому зупинятися…

Чому? Спочатку дайте відповідь на таке запитання: «Ви хочете, щоб Ваш сайт стабільно приносив Вам дохід?» Звичайно, ТАК! Але тоді подумайте ось над чим. Якщо Ви зосередитися тільки на пошукової оптимізації, то всі Ваші відвідувачі будуть приходити виключно з пошукачів.

А Ви уявляєте, наскільки це небезпечно для стабільності Вашого доходу? Адже не секрет, що пошукові системи постійно змінюють свої алгоритми. У них бувають глюки, і дуже часто навіть дуже гарні сайти виявляються у відомому місці без будь-яких пояснюваних причин.

Навіть техпідтримка пошукачів не завжди може визначити, з чим пов’язано такий плачевний стан Вашого сайту в пошуковій видачі. Не скажуть Вам нічого тільки тому, що пояснити це можна тільки одним — недосконалістю пошукового механізму.

А переробляти цей механізм із-за одного і навіть з-за десятки тисяч сайтів не будуть.

З усього цього слід тільки один висновок — пошукова оптимізація це, безсумнівно, потрібний і обов’язковий етап в розкручуванні сайту, але він не повинен бути єдиним. Він ПЕРШИЙ, але НЕ ЄДИНИЙ!

Як грамотний і далекоглядний сайтовладелец, Ви повинні подбати про те, щоб відвідувачі на Ваш сайт приходили різними шляхами, а не тільки з пошукачів.

Що це можуть бути за шляхи

1. По закладках, які роблять відвідувачі
2. З пошукових систем
3. З поштової розсилки
4. З інших сайтів, що посилаються на Ваш сайт
5. «Вірусний» маркетинг
6. З реклами

Наскільки все це реально? Думаю, Ви вже здогадалися, що тут на перший план виходить таке поняття як «якість сайту». Якщо відвідувачів з пошукових систем або по рекламі може отримати практично будь-який, навіть самий відстійний сайт, то інші джерела трафіку будуть недоступні. Що розуміти під «якісним сайтом» кожен вирішує сам, звичайно. Але є кілька основних моментів, які визначають подальшу долю ресурсу.

Судіть самі. Щоб відвідувачі робили закладки на сайт, то цей сайт, принаймні, повинен їм подобаються, у них повинно виникнути бажання повернутися на нього ще раз. Якщо сайт не дає нічого своїм відвідувачам, то повернутися на нього ніхто не захоче, закладок ніхто не зробить, на розсилку ніхто не підпишеться, рекомендувати такий сайт на своїх ресурсах ніхто не буде і ніякі PR акції тут не допоможуть.

Збільшити трафік на даремний для цільової аудиторії сайт не вийде. Люди будуть заходити і йти. Бізнесу не вийде, тому що, як Ви вже знаєте, для того щоб бізнес розвивався, потрібна постійна цільова аудиторія. А це тільки ті відвідувачі, які заходять на сайт хоча б час від часу, але знову і знову.

Тому, як не крути, а розкрутка сайту починається на стадії проектування. Потрібно заздалегідь продумати, для кого створюється ресурс, що Ви можете запропонувати аудиторії, скільки у Вас матеріалу, чи зможете Ви підтримувати інтерес до свого сайту тривалий час.

Без вирішення цих питань сайт приречений на забуття. Це може статися не відразу, але це буде неминуче, як це не сумно.

Отже, головні думки статті…

— Розкручувати має сенс тільки хороші, потрібні для  своєї цільової аудиторії сайти. Витрачати час і гроші на непотрібні ресурси сенсу не має.

— Пошукова оптимізація це лише один зі способів розкручування сайту, але в жодному разі не єдиний.

На цьому, мабуть, цю статтю варто завершити. Розвивати тему будемо в наступних публікаціях. Як завжди вітаються коментарі. Так що, не соромтеся, пишіть.

Google Adsense правила


Мабуть, найбільш неприємна річ, яка може трапитися з Вами в Google Adsense — це потрапити під заборону. І найбільш неприємне тут те, що бан це є як би довічним. Тобто якщо Ваш акаунт закрили, то знову прийти в цю програму для Вас практично майже неможливо.

І тут вже неважливо, Ви потрапили в цю напасти цілком свідомо чи ні сном, ні духом… Особливо прикро буває саме в останньому випадку. Мені часто доводилося чути подібні скарги і питання про те, що ж робити далі, і чи є можливість якось вийти з-під бана.

Не будемо тут говорити про те, як позбавитися від бана — по правді кажучи, мені це невідомо. Поговоримо краще про те, як в бан не потрапляти.
Також Не будемо говорити про тих, хто потрапив під бан усвідомлено. Вони знали, на що йшли, ризикували, і цей ризик не виправдався. Але багато людей нариватися на неприємності просто тому, що їм ніколи було уважно прочитати правила Адсенса і усвідомити собі, що можна робити, а що не можна.

Були часи, коли програма Адсенса тільки набирала обертів і на порушення там були схильні дивитися крізь пальці. Зараз у Гугла вибір є, і досить широкий, і тепер вони мають можливість вирішувати питання якості своєї програми легко і просто — просто позбавляючись від тих, хто цього якості не дає.

Не так важко витратити зайві півгодини часу (насправді менше), і ознайомитися з правилами Google Adsense. Це того варто, зрештою, трохи краще потурбуватися спочатку, ніж довго переживати в кінці. Якщо Ви ще не зробили цього, то зробіть обов’язково, прямо зараз. Ми поговоримо про найбільш типових випадках.

Почнемо з того, що в Адсенсе буває два рівня заборон. Найсерйозніший — це коли Ваш акаунт повністю закривають. Щоб нарватися на такий бан, потрібно зробити яке-або грубе порушення правил (наприклад, кліки по своїх оголошеннях або заклики до відвідувачів сайту клікати по ним), або систематично порушувати менш суворі правила Адсенса.

У своїй практиці мені доводилося зустрічатися з сервісами, які пропонували щось на кшталт «груп взаємодопомоги», коли кожен з учасників групи отримував порцію кліків по своїх оголошеннях від інших учасників за умови, що він буде кликати по оголошеннях інших членів групи.

Неважко бачити, що в даному випадку мова йде про накрутку, і в правилах Адсенса про це говориться спеціально, читайте Google Adsense правила. Природно, у таких підприємствах я ніколи не брав участь, і іншим не раджу.

Взагалі ж, якщо Ви бачите, що Ваші об’яви стали з’являтися незрозумілі кліки, причому у великих кількостях, то краще всього сповістити про це службу підтримки Google Adsense. У цьому випадку Ви зможете уникнути бана Вашого облікового запису.

Крім бана облікового запису в цілому, може бути і ще один різновид бана, коли можуть заборонити показ об’яв на певному сайті або групі сайтів. Це відбувається тоді, коли той чи інший сайт не відповідає правилам Адсенса.
Зі мною таке траплялося кілька разів. Коли то у мене було кілька сайтів з «сміттєвими» контентом. Вони приносили непоганий дохід, так як добре ранжирувалися в Яндексі. Тим не менш, в один не дуже прекрасний для мене день прийшло повідомлення від Адсенса, де мене сповіщали про те, що всі ці сайти виключені з показу оголошень.

В іншому випадку хлопцям з Google Adsense здалося, що деякі зображення, розміщені у мене на сайті, носили занадто «відвертий» характер. І хоча там не було ні порно, ні «ню», а просто зображення жінок в нижній білизні, сайт був виключений з показу у Адсенсе.

Взагалі треба сказати, що Google Adsense дуже не любить присутності «сумнівних» картинок на своїх рекламних майданчиках. Тому в таких питаннях краще перестрахуватися.

Один з моїх сайтів був розташований на безкоштовному хостингу. Тим не менш, дохід у Адсенсе він приносив. За змістом це був абсолютно невинний сайт про природу. Проте якось раз він був заблокований. Виявилося, що власники безкоштовного хостингу крутили ще й свою тизерну рекламу, де зустрічалися картинки відомого змісту. Це і не сподобалося Гуглу.

Тому настійно не рекомендую розміщувати свої сайти для заробітку там, де Ви не можете контролювати весь контент, який в кінцевому підсумку транслюється на сайті. Така економія в результаті призводить до того, що сайт виявляється для Вас повністю марним.

Якщо ж подібні порушення повторюються, то є ймовірність отримати бан всього облікового запису. Так що варто бути уважним, ще раз перечитати правила Google Adsense і підходити відповідально до всього, що Ви робите, і це вбереже Вас від серйозних неприємностей.

Слід також взяти до уваги той факт, що найчастіше на бан нариваються власники нещодавно відкритих акаунтів. Якщо обліковий запис працює давно й успішно, і користується довірою, то Адсенс схильний ставитися до можливих порушень не так суворо. Але якщо обліковий запис тільки що створений і на ньому зафіксовані порушення правил, то Гугл часто не надто церемонитиметься з ним, а просто закриває.

Тому якщо Ви лише недавно зареєструвалися в Google Adsense, то постарайтеся не використовувати ніяких сумнівних прийомів і ризикованих схем. Строго дотримуйтеся правил, регулярно вивчайте нові доповнення до них. І Ви будете працювати в програмі Адсенса довго і щасливо.Джерело

Розкрутка сайту

 

10 ідей для розкрутки сайту


Мета, яку ставлять перед собою вебмайстрм і провідні блогери — це залучити більше відвідувачів на свої ресурси.
Є безліч шляхів досягнення цієї мети. Наприклад, додайте на блог відповідні зображення, пости або додатковий вміст, який є тільки у Вас. Нехай, інші йдуть по Вашому шляху. Не треба далеко ходити! Візьмемо, приміром, блоги, де є унікальний і ексклюзивний матеріал, проста і доступна манера викладу і спілкування — ось, що змушує людей бути постійними читателямм цих проектів. Спробуйте! І, у Вас, напевно, буде не гірше…

Тепер, про самі ідеї. Їх не так багато, але за умови їх втілення в життя» — результат не змусить себе довго чекати.

1. Заведіть партнерські відносини з іншими веб-майстрами. Рекламуйте свої відносини з ними, продукти або послуги на власному блозі. Це допоможе самостійного становленню не тільки вашого ресурсу, але і розвитку партнерських відносин через ваші відносини з веб-майстрами. Не обов’язково піарити ці відносини безпосередньо, невелика посилання в пості, згадка про досвід в коментах, посилання в розсилці — цілком достатньо для початку.

2. Намагайтеся і підлаштовуватися під online аудиторію. Це може бути форум або блог, наприклад, де люди обговорюють нішу і розповідають новини вашої тематики. Керуйте цим рухом і поверніть «русло цієї річки в свій водоймище». Створіть свою кімнату бесіди, варіантів «вклинитися» в розмову, знайдеться безліч.

3. Використовуйте автореспондер. Проста пошта, теж непоганий варіант, але при швидкому зростанні Вашого бізнесу, «розумний автовідповідач» Вам просто необхідний.

4. Спробуйте і об’єднайте свою розпродажу з пакетними угодами великого бізнесу. Фішка тут ось у чому. Вас ніхто не змушує займатися плагіатом і тупо копіювати їх матеріал. Просуваючи партнерську програму, напишіть про своє  дослідження невеликий пост, книгу у форматі PDF, запишіть каст або відео. І Ви побачите, що монетизація вашого ресурсу, хоч і повільно, але буде просуватися до наміченої мети.

5. Звичайно ж використання  YouToube. Не буду описувати всіх тактик і стратегій цієї мережі, знайдіть книгу, з якої, ви дізнаєтеся все самі.

6. Уявіть найбільш значимі посади свого блогу в PDF форматі, розробіть електронні електронну версію свого блогу у вигляді книги. Свого роду вірусний маркетинг, дозволить Вам отримати нових читачів і відвідувачів на Ваш ресурс.

7. Ще один важливий момент — RSS. Дозвольте відвідувачам підписуватися на Ваші новини. Прорахуйте всі варіанти, не виключаючи e-mail, Twitter і Facebook.

8. Помістіть інформацію про своєму ресурсі в електронні версії журналів подібних SEODigest і БлогоNews. На сторінках цих видань, завжди знайдеться місце для Вашого блогу, тим більше що автори цих видань, надають можливість для потрапляння на їх сторінки.

9. Розробіть ваш власний журнал, для отримання оптимальних результатів. Це може бути Ваш, винятковий і унікальний проект, що містить тільки Ваше власне утримання (реклама, пропозиції, огляди, запрошення до співпраці). Пропонуйте відвідувачам за передплату або просто, вкажіть адресу для скачування.

10. І останнє. Як це не банально звучить — соціальні мережі. Почніть роботу з Grabr.ru. Для успішного старту, краще не придумаєш, на собі перевірив.
Великого вам траффа, постійних читачів і успішної монетизації.